Oferty pracy

ASTEK Polska

QA Engineer

Kategoria: IT

Dla jednego z największych na świecie dostawców z sektora motoryzacyjnego, będącego liderem na rynku europejskim poszukujemy QA Engineer. Połącz hobby z pracą i dołącz do projektu rozwoju aplikacji urządzeń diagnostycznych dla samochodów osobowych i ciężarówek dla najbardziej rozpoznawalnej i prestiżowej marki samochodów dostawczych na całym świecie.. Bądź częścią projektu! Zaaplikuj.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie i wybór preferowanej formy współpracy
  • Rozwój zawodowy w Centrach Kompetencyjnych ASTEK Polska
  • Elastyczne godziny pracy
  • Benefity pozapłacowe
  • Udział w wydarzeniach IT i budżet szkoleniowy
  • Cykliczne spotkania integracyjne
  • Pakiet relokacyjny
  • Stałe wsparcie opiekuna z ramienia ASTEK Polska

Projekt:

  • Rozwój i implementacja narzędzi diagnostycznych dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych.

Lokalizacja:
zdalnie (onboarding w Niemczech, 1-2 tyg)

Obowiązki na stanowisku:

  • Zapewnienie dostarczenia niezawodnej, skalowalnej i dopasowanej do oprogramowania aplikacji.
  • Rozwijanie i rozszerzanie pakietów testów automatyzacji w celu zmniejszenia ilości testów ręcznych
  • Proponowanie narzędzi i procesów w celu poprawy efektywności zespołu oraz obniżenia ryzyka związanego z dostarczaniem oprogramowania
  • Efektywnie komunikować się z programistami, właścicielami produktów, zespołem QA i zespołem wsparcia technicznego
  • Współpraca z inżynierami i wsparciem technicznym w celu rozwiązywania problemów napotkanych podczas testowania
  • Przejęcia odpowiedzialności za działania testowe w sprincie / projekcie, zarówno w zakresie testów manualnych, jak i automatycznych
  • Pisanie skutecznych raportów błędów i raportów z testów zawierających wszystkie wymagane informacje i analizę przyczyn źródłowych, jeśli to możliwe, oraz śledzenie zgłoszeń aż do ich zamknięcia
  • Przeprowadzanie testów systemów diagnostycznych pojazdów

Must have:

  • Doświadczenie w projektowaniu pokrycia testowego, identyfikowaniu luk w pokryciu testowym i używaniu odpowiednich narzędzi do ich eliminacji
  • Tworzenie, wykonywanie i utrzymywanie testów manualnych i automatycznych
  • Doświadczenie w pracy z QFTest, Jython
  • Znajomość narzędzi Atlassian (Jira, BitBucket, Confluence), SV
  • Wymagana jest płynna komunikacja w języku angielskim

Nice to have:

  • Znajomość języka niemieckiego
  • Doświadczenie w branży motoryzacyjnej będzie dodatkowym atutem