Wywiady

#707 Czy TWOJA firma dokłada do podatków?

Raz na miesiąc zasiadamy z Piotrem Chojnackim z TA&TPA przed mikrofonami i ucinamy sobie pogawędkę o podatkach, a w zasadzie to o tematach, które są związane z podatkami lecz nie zawsze mogą być oczywiste.

Dziś zajrzeliśmy w obszar VAT i CIT i rozmawiamy o takich sytuacjach gdzie, sporządzone rozliczenia podatkowe są prawidłowe, ale firma może niepotrzebnie tracić na podatkach.

Warto wiedzieć, że urząd skarbowy tych sytuacji nie wskaże podczas kontroli bo są na korzyść budżetu państwa.

Na dobrą sprawę firma może mieć takie sytuacje, a osoby zarządzające mogą nie być ich świadome. Warto wiedzieć, że niektóre sytuacje da się uratować.

To trochę jak z górą lodową. Wiele osób spoza świata podatków widzi wierzchołek, a my tym razem schodzimy pod powierzchnię i opowiadamy o tym co się tam może się dziać.

Trzy tematy, wokół których prowadzimy naszą rozmowę to:

  • opodatkowanie VAT dostaw zagranicznych,
  • nierozliczone w VAT korekty ujemne na sprzedaży krajowej,
  • wydatki niestanowiące kosztów podatkowych.

 

Zapraszam!

 

Przydatne linki:

Piotr Chojnacki na LinkedIn - https://www.linkedin.com/in/piotr-chojnacki-b4240986/

Strona TA&TPT - https://www.taandtpt.com/

Biuletyn Piotra „Notatnik Tax Managera” - https://www.linkedin.com/newsletters/notatnik-tax-managera-6926922427981524992/

****************************

Nazywam się Wiktor Doktór i na co dzień prowadzę Klub Pro Progressio https://klub.proprogressio.pl/pl – to społeczność wielu firm prywatnych i organizacji sektora publicznego, którym zależy na rozwoju relacji biznesowych w modelu B2B. W podcaście BSS bez tajemnic poza odcinkami solowymi, zamieszczam rozmowy z ekspertami i specjalistami z różnych dziedzin przedsiębiorczości.

Jeśli chcesz się o mnie więcej dowiedzieć, to zapraszam do odwiedzin moich kanałów w mediach społecznościowych:

YouTube - https://bit.ly/BSSbeztajemnicYT 

Facebook - https://bit.ly/BSSbtFB 

LinkedIn - https://www.linkedin.com/in/wiktordoktor/ 

Możesz też do mnie napisać. Mój adres email to - wiktor.doktor(@)proprogressio.pl

****************************

Patronami Podcastu “BSS bez tajemnic” są:

Marzena Sawicka (https://www.linkedin.com/in/marzena-sawicka-a9644a23/),

Przemysław Sławiński (https://www.linkedin.com/in/przemys%C5%82aw-s%C5%82awi%C5%84ski-155a4426/),

Damian Ruciński (https://www.linkedin.com/in/damian-ruci%C5%84ski/)

Szymon Kryczka (https://www.linkedin.com/in/szymonkryczka/)

Grzegorz Ludwin (https://www.linkedin.com/in/gludwin/).

Wspaniali ludzie, dzięki którym pojawiają się kolejne odcinki tego podcastu. Jeśli i Ty chcesz dołączyć do grona Patronów, to możesz to zrobić przez serwis Patronite - https://patronite.pl/wiktordoktor 

Możesz także wspierać rozwój tego podcastu przez Patreon - https://www.patreon.com/wiktordoktor 

Jeśli podoba Ci się to co robię, możesz, przez ten link https://www.buymeacoffee.com/wiktordoktor,  kupić mi kawę i tym samym wesprzeć rozwój tego podcastu.